TFP focení se mnou

02.01.2024

Co vlastně TFP spolupráce znamená?

TFP (Time For Prints) znamená dohodu mezi mnou, jako fotografkou a modelkou, kdy si ani jedna neúčtujeme žádné peníze. Vzniklé fotky pak můžeme obě použít ve svém portfoliu a ke své propagaci na sociálních sítích. Jedná se o nekomerční focení, ani jedna z nás ho nemůže použít k finančnímu zisku. Ráda si modelky vybírám sama, ale když mě osloví ona a bude se mi líbit, nemám problém navázat spolupráci.

Jak si modelky vybírám já?

Konfekční velikost je jedna věc, když objednávám oblečení na focení, které si předem vymyslím, tak většinou tak, abych ho případně pak mohla vynést někam i sama, tudíž většinou sáhnu po své velikosti, což je S/M.
Druhá věc a asi nejdůležitější, je tvář  modelky, musí mě zaujmout na první pohled. Nemám ráda prvoplánové krásky, které nevyjdou z domu bez tuny líčení. Zbožňuju přirozenost a éterický zjev lesních víl nebo múz. Důležitou roli hraje i to, jak na mě působí její energie a jakým stylem se mnou komunikuje, zkrátka, musí mezi námi být jakési spříznění. No a v neposlední řadě taky to, aby mi zapadla do konceptu.

Co od toho očekávám?

Jsem samozřejmě vždy moc ráda, když se s modelkou na všem bez problému domluvíme. Vždy uvedu své představy předem a vyslechnu si připomínky i nápady z její strany a její názor respektuji. Jestliže se neshodneme v zásadních věcech, spolupráci nenavážeme.
Podmínkou je vždy uvádět jméno modelky z mojí strany a moje jméno z modelčiny strany, pokud budeme fotografie kdekoliv prezentovat. Za sdílení fotek a podporu s uvedením i označením jména autora/modelky na sociálních sítích jsem vždy vděčná a podle mého názoru by to mělo být samozřejmé pro obě strany.

Co ode mě modelka získá?

Velmi štědrý počet fotek v plné kvalitě ve vlastní on-line fotogalerii.
Zážitek a v neposlední řadě příjemně strávený čas ve fajn společnosti.